Prometeusz Consulting sp. z o.o.

Prometeusz Consulting sp. z o.o.

ubezpieczenia oc, kalkulator oc, odszkodowania

ubezpieczenia oc, kalkulator oc, odszkodowania

» PRAWNIK OSOBISTY / Z ŻYCIA WZIĘTE

Bezpieczeństwo finansowe w zakresie prawa 

Spójrz na kilka przykładów z życia wziętych wskazujących na skalę problemu.

Ze względu na częstotliwość i prawdopodobieństwo  zdarzeń losowych w ruchu komunikacyjnym w zasadzie każdy kierowca jest potencjalnie narażonych na odpowiedzialność karną z tytułu nieumyślnego spowodowania szkody lub krzywdy.

Najlepszy przykład to tragiczny przypadek dziewczynki z Tomaszowa  Mazowieckiego. Z okazji 18-tych urodzin tata kupił ukochanej córce samochód. Młoda dziewczyna podczas pierwszej swojej samodzielnej jazdy wpadła w poślizg rozbijając samochód o murowany przystanek autobusowy. Sama walczy o życie w szpitalu a prokuratura czeka na możliwość postawienia jej nieumyślnego zagrożenia życia i zdrowia. Ojciec nastolatki już zastawił dom i z każdym dniem traci oszczędności całego życia aby ratować zdrowie swojego dziecka, ale również i życie, zatrudniając najlepszych adwokatów ponieważ ukochanemu dziecku grozi 15 lat pozbawienia wolności.

Kolejny przykład to wydarzenia z ostatnich dni w jednym z liceów ogólnokształcących w Warszawie. Dwóch wzorowych uczniów wdało się w z pozoru niegroźnie wyglądającą bójkę o dziewczynę. Jeden z chłopców został odepchnięty i upadł tak niefortunnie, że uderzył głową o parapet. W tej chwili jest w śpiączce i lekarze obawiają się, że nie będą w stanie nic dla niego zrobić. Drugiemu postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który może zostać przekwalifikowany na zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci zagrożony sankcją do 25 lat pozbawienia wolności. W 1 minutę jego życie legło w gruzach a rodzina nie ma środków na to, żeby zatrudnić adwokata, który byłby w stanie pomóc chłopcu, któremu przytrafił się ten nieszczęśliwy wypadek.

Innym mniej tragicznym przypadkiem jest historia pewnego ślusarza, który doznał bardzo skomplikowanego złamania ręki. Kontuzja całkowicie wykluczyła Pana Stanisława z życia zawodowego. Ubezpieczalnia oszacowała krzywdę na 5.000 zł. Pan Stanisław wynajął profesjonalną kancelarię prawną, która wywalczyła mu odszkodowanie w wysokości 100.000,00 zł

To są oczywiście dramatyczne przykłady, ale niestety zdarzają się, chociaż najczęściej w myślach odsuwamy od siebie takie możliwości. Natomiast z pewnością często mamy do czynienia z dużo mniejszymi co do kalibru problemami  typu: złamana noga w drodze do pracy, oszukał nas producent, sprzedawca, gwarant lub usługodawca, ktoś naruszył nasze dobre imię, byliśmy mobbingowani, molestowani, niesłusznie zwolnieni z pracy, ktoś popełnił błąd w księdze wieczystej i wiele, wiele innych przypadków, o których Państwo z pewnością nie raz słyszeli.

Często, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że prawo jest po naszej stronie. Zdarza się, że nie mamy siły walczyć, gdy spotka nas tragedia. Czasem sądzimy, iż nie mamy szans na wygraną, bo nasz przeciwnik posiada profesjonalnych, wysoko opłacanych prawników.

System Ochrony Prawnej ma na celu przywrócenie równowagi, dbałość o równość szans w obronie praw. Dzięki współpracy z renomowanymi kancelariami prawnymi, każda osoba, która zawiera umowę w zakresie SOP może czuć się bezpiecznie. Naszym celem jest zapewnienie ochrony prawnej dla członków systemu. Dążymy do takiej sytuacji, abyś Ty i Twoja rodzina mieli pewność, że w obronie Waszych praw zawsze stanie profesjonalny prawnik.

 

BEZPIECZEŃSTWO PRAWNE DLA CIEBIE I TWOJEJ RODZINY

Prometeusz Consulting sp. z o.o. © 1989 - 2009

www.activate.pl